בס"ד

בס"ד

סט תפילין לבר מצווה – המתנה המועדפת על כל בן 13

ניווט מהיר

ארוע הבר מצווה, זוהי למעשה התחנה בה חתן הבר מצווה הופך מילד לנער. זהו ארוע מיוחד עבור הנער במסגרתו הוא נוטל על עצמו התחייבות לקיים מצוות. אחד מהארועים הבולטים במהלך הארוע, הוא כמובן טקס העלייה לתורה והנחת תפילין. ביום זה, בו הגיע הילד למצוות, הוא מחוייב על פי דין תורה, להניח תפילין מידי יום ביומו (למעט שבתות וחגים וימים טובים).

על מנת שיוכל לקיים את המצוות של הנחת תפילין ומצוות ציצית, הרי שהוא צריך להצטייד בטלית ובתפילין אישיים, שילוו אותו בהמשך דרכו בחיים. לפיכך, מקובל ונהוג להעניק לנער, כמה ימים לפני הטקס, סט תפילין לבר מצווה. לרוב, זוהי המתנה המועדפת לבר מצווה – מתנה חוויתית לבר מצווה, ובדרך כלל, מי שרוכש אותה לנער הם ההורים. כאשר אנו מדברים על סט תפילין לבר מצווה, אנו מדברים על ערכה הכוללת בתוכה טלית, תפילין, סידור, כיפה ונרתיק לתפילין ונרתיק לטלית בנפרד.

כמובן שאפשר להוסיף לסט גם פריטים נוספים כגון אוחז תפילין של אות ועוד מוצרים שונים. בשוק קיימים סוגים שונים של סט תפילין לבר מצווה. אלה נבדלים זה מזה באיכותם וכמובן במחירם. לפני שקונים סט תפילין לבר מצווה חשוב לקרוא קצת וללמוד את השוק ולהבין כיצד להימנע מטעויות ומהוצאת כסף מיותר.

סט תפילין לבר מצווה – מה הוא כולל?

לרוב, סט תפילין לבר מצווה, כולל בתוכו טלית, תפילין, כיפה, סידור ונרתיקים לתפילין וטלית עליהם רקום שמו של חתן הבר מצווה. אפשר לכאורה, לקנות את כל אחד מהפריטים הללו בנפרד ולהרכיב את הסט לבד, אולם הרבה מן האנשים מעדיפים לקבל את כל הסט מוכן. זה חוסך להם גם זמן וגם כסף.

כיום, נתווספו מוצרים חדשים נוספים, שלא היו קודם לכן, כגון אוחז תפילין של אות – פטנט ייחודי שמאפשר לנעול את קצה הרצועה בקלות, מהירות ונוחות. נערי בר מצווה מאוד אוהבים את האוחז של אות וזה פותר להם את ההתעסקות עם קשירת הרצועה בכף היד. ישנם סטים לתפילין לבר מצווה במחירים טובים וסבירים המעניקים תמורה מלאה לנער. זה כמובן תלוי מאיזה רגע מגיע הנער ואיזה סוג של חינוך קיבל בבית. זה גם תלוי אם הנער יניח תפילין רק פעם אחת בחייו, או ימשיך ויעשה זאת גם בהמשך חייו. כל האלמנטים הללו, משפיעים באופן ישיר גם על המחיר של סט התפילין.

כמו בכל דבר אחר, גם בסט תפילין לבר מצווה, יש הרבה מאוד אפשרויות וסוגים וכמובן מחירים שונים לכל סט וסט. כאשר קונים סט תפילין לבר מצווה, חשוב קודם כל לדבר על התקציב שיש לכם בכיס. לפי גובה התקציב, כך תוכלו להתאים את סט התפילין הנכון לנער.

מה חשוב לדעת לפני שקונים סט תפילין?

קיימים בשוק הזה הרבה מאוד שחקנים וכולם רוצים להציע את מרכולתם. חשוב מאוד להבין, כי הרבה מן השחקנים בשוק אינם מקפידים על כשרות הסט תפילין לבר מצווה. עיקר הכשרות תמונה בתפילין עצמן ופחות בטלית ובסידור. גם בטלית יש כמובן קדושה וכשרות וחשוב להקפיד גם עליה. הרבה מן השחקנים שמוכרים סטים לתפילין לבר מצווה, עושים זאת לשם הכסף בלבד, תוך שהם יודעים כי הם מוכרים מוצרים לא כשרים. אלה יכולים להיות גם אנשים החובשים כיפה לראשם. לא כולם צדיקים וישרים ולכן זה חשוב מאוד להבין זאת ולא לקנות בעיניים עיוורות ולסמוך על המוכרים.

אסור להקל ראש בדבר וחשוב להקפיד על הכשרות שבתפילין ובטלית. אם התפילין יהיו לא כשרות, הרי שכל הסט פסול מעיקרו ואין עניין להתעטף בציצית ולהניח תפילין פסולות. כאשר מדברים על תפילין כשרות, חשוב לוודא כי כל חלקי התפילין כשרים. זה כולל את הפרשיות, את הרצועות ואת הבתים. מספיק שרכיב אחד מבינהם יהיה לא כשר בכדי לפסול את כל התפילין. חשוב להקפיד על הקלף ועל האותיות שנכתבות עליו (הפרשיות) והרצועות (יש הרבה חיקויים בשוק) והבתים. מה שנותן אינדיקציה שהתפילין כשרות, היא חותמת כשרות, אולם גם באלה כבר נתקלנו בזיופים. לאור כל זאת, חשוב מאוד לברר היטב אצל מי קונים את הסט לתפילין ולשאול את כל השאלות הנדרשות בכדי לוודא את הכשרות. אם אינכם מבינים בזה, מומלץ לסתייע באדם דתי הבין בתחום אשר יעזור לכם לא להיכנס "לשדה מוקשים".

היכן כדאי לקנות סט תפילין לבר מצווה?

כפי שאמרנו, ישנם הרבה אנשים אשר אין להם את הידע הדרוש בכדי לדעת אם מה שמציע להם המוכר כשר וראוי. ישנם הרבה שחקנים בשוק אשר מוכרים סטים של תפילין לבר מצווה באינטרנט והרבה אנשים מעדיפים לחסוך זמן ולהזמין באופן זה, מבלי שפגשו את המוכר ואף לא דיברו איתו. לכן, במידה ואתם רוצים לקנות סט תפילין באינטרנט, אתם חייבים לעשות את כל הבדיקות הדרושות על בית העסק ובעליו וכמובן גם לקרוא ביקורות של גולשים על בית העסק. במידה ואתם בוחרים ללכת לחנות פיזית ולא וירטואלית, הדברים מן הסתם יותר קלים, מאחר ויש לכם שיח ישיר עם המוכר עצמו וכך תוכלו לשאול אותו את כל השאלות הנדרשות. בנוסף, תוכלו להביא אתכם אדם אשר מבין בתחום ויש לו ניסיון, אשר יוכל לשאול את השאלות הנכונות ולבצע את הבדיקות המתאימות ולעזור לכם למצוא את הסט תפילין הנכון המתאים לכם מבחינה כלכלית.

כמה כסף עולה סט תפילין לבר מצווה?

כמו בכל דבר, גם כאן, מנעד המחירים הוא גדול. יש סטים של תפילין לבר מצווה שעולים כמה מאות שקלים (כשרים למהדרין) ויש סטים שעולים אלפי שקלים. הכל תלוי בסוג התפילין, סופר הסת"ם שכתב את הפרשיות, רמת ההדיור של התפילין והטלית, רמת ההידור של נרתיק לתפילין וטלית ועוד. אם בכוונתכם להוציא סכום מכובד על סט תפלין לבר מצווה, היעזרו באנשים המכירים את התחום והם כבר ידעו לקחת אתכם לבתי העסק הנכונים, אצלם תוכלו למצוא את מבוקשכם. הכי חשוב בסופו של תהליך, שיהיה בידכם סט תפילין לבר מצווה כשר למהדרין ואיכותי אשר ישרת את נער הבר מצווה לעוד שנים רבות.

אוחז תפילין
לאחיזה הדוקה ונוחה של רצועת התפילין בכף היד
הנחה ברכישת 2 יח' או יותר
40 ₪ ליח'
49 ₪ ליח' 59 ₪

כולל משלוח חינם עד בית הלקוח