בס"ד

בס"ד

13 מתנות לבר מצווה – חוויתיות, מקוריות וערכיות

ניווט מהיר

בר מצווה הוא אירוע משמעותי ובעל ייחודיות יוצאת דופן. זהו ארוע משמח מאוד וציון דרך חשוב בחייו של הנער המתבגר.
ומאחר וזה אירוע כה חשוב, כך גם צריכה להיות המתנה לבר המצווה. המתנה צריכה להיות מתנה ערכית, מתנה חוויתית, אשר תלווה את חתן הבר מצווה בהמשך ותשאיר עימה זיכרון טוב. 13 מתנות לבר מצווה שיהיו ערכיות וחוויתיות קשה למצוא. לרוב קונים האנשים מתנות שגרתיות ובנאליות, מאחר וההיצע בשוק אינו כה גדול ביחס לכמות הכסף אשר אנשים מוכנים להוציא.

13 מתנות לבר מצווה עם ערך מוסף

לרוב, ניתן למצוא מתנות לבר מצווה מתחום הגאדג'טים האלקטרוניים המשעשעים.
משחקים מהנים למיניהם, שוברי הנחה לאירועים ופעילויות, ספרים (קודש וספרי קריאה) ותשמישי קדושה.

כאשר אנו מדברים על מתנה ערכית או מתנה חוויתית, אנו רוצים שהיא תהיה בעלת ייחודיות ושתגרום סיפוק ארוך טווח לחתן הבר מצווה. לרוב, המתנות שניתנות, אינן מלוות את חתן הבר מצווה בהמשך חייו והוא נהנה מהן לפרק זמן מוגבל וקצר יחסית.

אתם רוצים להפתיע אותו במתנה מקורית ומיוחדת, מתנה קצת אחרת, מתנה שתפתיע ותשמח אותו, מתנה ערכית וחוויתית.
סביר שתתקלו בלא מעט אפשרויות, חלקן יקרות מאד, בעוד שאחרות זולות.

זה לא פשוט להפתיע בן 13, ועוד יותר לא פשוט למצוא את המתנה המתאימה, זו שקולעת בול למטרה, ומתאימה לאופי ולתחומי העניין שלו. אם אתם תוהים באיזו מתנה לבחור, וחשוב לכם שזו תהיה מתנה שהוא לעולם לא ישכח, הנה 13 מתנות מקוריות לבר מצווה.

 13 מתנות ערכיות לבר מצווה

 • אות-אוחז תפילין – מתנה ערכית, חוויתית ושימושית מאוד! המתנה מתאימה גם למי שמניח תפילין רק במעמד הבר מצווה וכמובן גם לכאלה שמתכננים להניח תפילין מידי יום, כחלק משגרת היום. אות-אוחז תפילין, משמש לאחיזת קצה רצועת התפילין בסוף הכריכות של יד והוא מאפשר הנחת תפילין קלה ונוחה וללא סיבוכים מיוחדים.

הכירו את 'אות' – אוחז תפילין

רוב נערי הבר מצווה, אינם מיומנים בהנחת תפילין ופעמים רבות הם מסתבכים עם הרצועה שעל היד ועם הקשירה ואז כל התפילין נופלים להם מהיד והם נאלצים להדק את הרצועה שוב ושוב.
אות-אוחז תפילין, הוא פטנט. עשוי מ 2 מגנטים חזקים העטופים בעור בהמה טהורה. המוצר יושב על רצועת התפילין של יד וברגע שמסיימים לכרוך את הרצועה סביב כף היד, נועלים באמצעות המגנטים את קצה הרצועה ואז התפילין נשארים הדוקים ליד ואינם נופלים.
מתנה מאוד מאוד מוצלחת ואינה יקרה. אלה שימשיכו להניח תפילין, יוכלו ליהנות מן המתנה שנים רבות אחר כך.
ניתן לצרף למתנה ברכה מקורית וייחודית לבר המצווה ובכל פעם שיניח תפילין עם האות על ידו, ייזכר בברכה.

מתנות חוותיות במיוחד לבר מצווה

 • טיסה בכדור פורח – מתנה חוויתית בהחלט, לא זולה וגם לא כל כך ערכית. זוהי מתנה שחתן הבר מצווה יהנה למשך זמן מוגבל ואחר כך תישכח עם הזמן. מדובר במעוף בשמי הארץ, בד"כ באזור הצפון מעל עמק יזרעאל, או מעל הנגב הצפוני.
  ישנן הרבה חברות המארגנות כיום טיסות כאלו וכולם זהות בחוויה שהן נותנות. הטיסה יוצאת רגע לפני הזריחה, והיא נמשכת בדרך כלל בין 60 ל – 90 דקות. במהלך הטיסה, חווים הטסים את הנופים המרהיבים של הארץ, לרבות אתרים מוכרים ומיוחדים.
 • סדנת בישול – אם חתן הבר המצווה שלכם חובב בישול או אפייה, תוכלו להזמין אותו להשתתף בסדנת בישול עם שף מוכר או לסדנא שמעביר שף מקצועי אחר. זו סדנא שמתאימה לחובבי בישול ואינה מצריכה מיומנויות בישול או אפייה מיוחדות.
  זו יכולה להיות סדנת בישול של מנות איטלקיות, בשרים, ואפילו סדנא לבישול אוכל צמחוני או טבעוני, הכל בהתאם לרצון בעל השמחה. זו יכולה להיות אפילו סדנת אפייה של שוקולד ומתוקים למיניהם. מתנה חוויתית לנער הבר מצווה.

עוד רעיונות למתנה לבר מצווה

 • מחנה קיץ ללימודי אנגלית – הזדמנות נהדרת להכיר חברים חדשים וגם לשפר את השפה האנגלית. מדובר במחנה קיץ שמתקיים במקומות שונים בעולם, כגון ארה"ב, קנדה ואנגליה.
  החוויה כוללת אטרקציות נפלאות, מסיבות, הפעלות, תחרויות וכמובן גם תכניות לימודים מושקעות.
  זוהי מסגרת מצוינת להכיר ילדים מכל העולם בני אותו הגיל. ילדים שדוברים שפות שונות ובעלי תחומי עניין מגוונים.
  מחנה הקיץ נערך במהלך החופש הגדול ונמשך כשבועיים עד חודש ימים.
  המחנה מאורגן ע"י חברות שונות בארץ ובעולם. מתנה לא זולה כלל, אך בהחלט מתנה חוויתית לבר המצווה.

 • מצלמת גו פרו – מתאים במיוחד לחובבי הצילום והאקסטרים. מצלמת גו פרו הופכת את הצילום הווידאו הרגיל לצילום מסוג אחר ומאפשרת ליהנות מזוויות צילום מיוחדות, במיוחד כשהם רוצים לצלם פעילות כלשהי (שאינה בהכרח קשורה לאקסטרים). את המצלמה אפשר להתקין על גבי האופניים, או על גבי התיק שנושאים על הגב במהלך טיול רגלי או על גלשן גלים ועוד. המצלמה עמידה למים ומאפשרת צילום ברזולוציה גבוהה. אפשר לשלוט בה גם באמצעות שלט רחוק.
  יש מגוון רחב של דגמי מצלמת גו פרו, ובהתאם משתנה גם מחירם. מתנה יקרה ולא ערכית במיוחד לנער הבר מצווה.

מתנה חווייתית לבר מצווה

רעיון של מתנה חווייתית לבר מצווה – הקרנת סרט פרטית עם החברים הכי טובים. ניתן לחגוג את היום המיוחד הזה יחד עם החברים טובים בצפיית סרט בהקרנה פרטית באולם קולנוע מיוחד, המתאים במיוחד לשם כך.
במהלך ההקרנה יוכלו הצופים ליהנות מאוכל הכולל פיצות, ממתקים ושתייה וכמובן יהנו גם מכיסאות צפייה נוחים במיוחד.
אך שימו לב כ זוהי מתנה יקרה יחסית ולא ערכית במיוחד לנער הבר מצווה.

13 מתנות וברכות לבר מצווה

חוץ מן המתנות שתוארו לעיל, יש גם כאלה שמעדיפים לתת מתנה צנועה יותר המלווה בברכה לבר מצווה המהווה חלק בלתי נפרד מהמתנה, כגון חריטה, הדפסה, רקמה וכדמ'.

להלן מספר דוגמאות נספות של מתנות המאפשרות לכלול בתוכן ברכות לבר מצווה: מגבת רקומה, ספר תהילים מהודר, נרתיק לתפילין, ארנק, שרשרת, שעון, מחשב נייד, מנוי לחדר כושר.

אוחז תפילין
לאחיזה הדוקה ונוחה של רצועת התפילין בכף היד
הנחה ברכישת 2 יח' או יותר
40 ₪ ליח'
49 ₪ ליח' 59 ₪

כולל משלוח חינם עד בית הלקוח