בס"ד

בס"ד

נרתיק לתפילין – מה עדיף? נרתיק קשיח? מבד? או אולי מעור?

ניווט מהיר

נרתיק לתפילין מבד

רכשתם תפילין מהודרות וכעת אתם מתלבטים בנוגע לסוג נרתיק לתפילין מתאים. במה כדאי לבחור? מרבית האנשים בוחרים כזה עשוי בד, רקום ומעוצב בשל אפשרויות הדגמים והצבעים. נרתיק העשוי בד ניתן לרכישה כמוצר סופי וקיימת גם האפשרות לרכוש אותו בתוספת עיצוב אישי הכוללת רקמה לפי בחירה. נרתיק הבד גמיש ורך ומאפשר נשיאה קלה ופשוטה ממקום למקום וגם אחסון פשוט ונח לטיסות וכדמ'.

נרתיק לתפילין קשיח                                

אפשרות נוספת לאחסון ונשיאה של התפילין, עשויה מבד קשיח. פתרון זה נולד כתוצאה מהצורך לשמור על התפילין במקרים של תנאי מזג אוויר יותר קשים או הגנה מפני מכות וחבלות. נולדה כתוצאה מהרצון לשמור על התפילין בצורה מיטבית ולהגן עליו מפני גשמים או חבלות. קהל המטרה לנרתיק קשיח הוא בעיקר חיילים שצריכים לשמור על התפילין שלהם בשטח בזמן שירותם הצבאי. ישנם מספר פתרונות לכך והמוכר מבינהם הוא התפידנית – נרתיק קשיח, המאפשר להכניס לתוכו את התפילין ללא חשש היות והמעטפת החיצונית קשיחה לחלוטין. החיסרון הבולט של פתרון זה הוא בעלותו היקרה וכן מנגנון הסגירה, שאינו נח במיוחד.

נרתיק לתפילין מעור

יש כאלה המבקשים להדר את מצוות התפילין בעת הנחת תפילין, ומקפידים שהתפילין, העשויים עור בהמה טהורה, יהיו מאוחסנים בתוך נרתיק מעור גם כן. הנרתיק מעור, נותן מראה מאוד יוקרתי ומהודר וכולו אומר כבוד לתפילין. ברור כי פתרון זה, של נרתיק לתפילין מעור יקר בהרבה משאר הפתרונות שהוצגו, עקב העלות היקרה של חומר הגלם. יש כאלה המחזיקים מספר תיקים שונים לנשיאת תפילין ובנרתיק מעור עושים שימוש רק בימים חשובים יותר (ראש חודש, אירועים, כותל מערבי ושאר ימים חשובים וייחודיים במשך השנה).

אז במה כדאי לבחור?

ברור שקשה לנו להמליץ על תשובה לשאלה זו. כל אדם צריך להתאים את הנרתיק לפי צרכיו כשמדובר על תפילין וטלית, אולם בהחלט, אין לשלול את האופציה (במידה וזה מתאפשר כלכלית) שיהיה ברשותכם יותר מנרתיק אחד. לכל אחד מהנרתיקים שתוארו יש את היתרונות והחסרונות שלו ורק אתם תדעו להתאים את הנרתיק הנכון לצרכיכם.

 

אוחז תפילין
לאחיזה הדוקה ונוחה של רצועת התפילין בכף היד
הנחה ברכישת 2 יח' או יותר
40 ₪ ליח'
49 ₪ ליח' 59 ₪

כולל משלוח חינם עד בית הלקוח