בס"ד

בס"ד

כיסוי לטלית ותפילין – מדוע הוא חשוב ואיזה כדאי לרכוש?

ניווט מהיר

כיסוי/תיק/נרתיק לטלית ותפילין, נועדו לא רק לשמור עליהם מפני פגע או נזק, אלא יש בהם חשיבות של מתן כבוד וזכירת הקדושה הגדולה שיש בטלית ובתפילין. אם אנשים היו מסתובבים עם טלית ותפילין גלויים, ללא נרתיק או כיסוי או תיק, הרי שהם היו "מצהירים" כלפי חוץ, כי אין הטלית והתפילין חשובים במיוחד בכדי לעטוף אותם. כמו כן, אין יהיה זה מן הכבוד להכניס את הטלית ו/או את התפילין לתוך שקית ניילון פשוטה. זה פשוט לא מתאים.

כיסוי לטלית – לשם הכבוד

חשוב מאוד לתת את הכבוד הראוי לטלית ולתפילין והדרך הראויה לעשות זאת, היא באמצעות מציאת כיסוי/תיק/נרתיק הולמים לשם כך.

כמו בכל מוצר הזקוק לכיסוי או תיק או נרתיק, גם כאן מספר האפשרויות הוא בלתי מוגבל. יש שלל דוגמאות של תיקים ונרתיקים וכיסויים לטלית ולתפילין וכולן טובות וראויות. כמו תמיד, זו שאלה של טעם אישי וכמובן תקציב. יש באפשרותכם  לבחור כיסוי/נרתיק או תיק לטלית ולתפילין בעיצוב חדשני ומודרני שגם יעניק מראה מכובד ויוקרתי לטלית ולתפילין וגם כמובן ישמור עליהם מכל פגע.

כיסוי לטלית ותפילין מעור אמיתי ועם שם

 

ישנם כיסויים, תיקים ונרתיקים לטלית ולתפילין העשויים מבד פשוט אך חזק, וישנם כאלה העשויים מבד קטיפתי מהודר עליו ניתן לרקום כל דבר העולה על דעתכם. רוב האנשים בוחרים בכיסויים תיקים ורתיקים לטלית ולתפילין העשויים מבד קטיפתי, אולם יש גם כאלה המוכנים ויכולים להוציא סכומי כסף גדולים יותר ולבחור בתיקים, נרתיקים וכיסויים העשויים עור.

גם על תיקים, כיסויים ונרתיקים לטלית ולתפילין העשויים מעור אמיתי, ניתן לרקום כל דבר שמתחשק לכם. יש כאלה הרוקמים את המילה תפילין וטלית ויש כאלה שמצרפים גם את שמם המלא או בראשי תיבות, המתנוסס על גבי התיק,נרתיק וכיסוי לתפילין.

בשנים האחרונות ניתן לראות יותר ויותר עיצובים שונים של כיסויים, נרתיקים ותיקים לטלית ולתפילין בכל הגילאים. ניתן למצוא אלמנטים של אופנה גם בדברים אלה. לדוגמא, השנה ניתן להבחין בצבעים בהירים יותר, שילוב של כמה צבעים יחד, שילובים של שמות, רקמות של כתר ומגן דוד ועוד קישוטים למינהם. כיסוי, נרתיק לתפילין או תיק לטלית נחשב כתשמיש מצווה ולכן אין לזרוק אותו, במידה והוא נקרע או נפגם. במצבים כאלה, יש להעבירם לגניזה.

כמה עולה כיסוי לטלית ותפילין מעור או מבד?

לגבי המחירים, יש פער גדול מאוד בין המחירים של תיקים, כיסויים ונרתיקים עבור תפילין וטלית. אלה יכולים להתחיל במחיר של עשרות שקלים בודדות עבור תיקים ונרתיקים פשוטים ויכולים להגיע לאלפי שקלים לכאלה שעשויים מעור יוקרתי עם קישוטים ועיטורים מהודרים. כל אחד, כפי יכולתו הכלכלית.

 

אוחז תפילין
לאחיזה הדוקה ונוחה של רצועת התפילין בכף היד
הנחה ברכישת 2 יח' או יותר
40 ₪ ליח'
49 ₪ ליח' 59 ₪

כולל משלוח חינם עד בית הלקוח