בס"ד

בס"ד

סוגים שונים של נרתיק לטלית? כך תבחרו את האחד שלכם

ניווט מהיר

כמעט כל יהודי נושא עימו נרתיק לטלית. הוא עושה זאת בכדי לשמור על הטלית מפני לכלוך או כל נזק אחר. אולם, הוא עושה זאת גם משום שזה מנהג ישראל. בנרתיק לטלית יש חשיבות של מתן כבוד וזכירת הקדושה הגדולה שיש בהנחת טלית. אם היינו רואים אנשים שמסתובבים עם טלית ותפילין גלויים, ללא נרתיק, הרי שזה היה משום הצהרה שלהם שאין בטלית או בתפילין חשיבות יוצאת דופן ואין הם חשובים "מסל קניות" בסופרמרקט ולפיכך אינם ראויים להיות מכוסים. זו גם הסיבה שאין זה ראוי ומכובד להכניס את הטלית לתוך שקית ניילון פשוטה במקום לנרתיק לטלית המיועד לשם כך. אין בזה משום כבוד לדבר קדוש כטלית. לפיכך, חשוב מאוד לתת את הכבוד הראוי לטלית ולתפילין והדרך הראויה לעשות זאת, היא באמצעות מציאת נרתיק לטלית הולם לשם כך.

לכבוד הטלית – נרתיק לטלית

כמו בכל מוצר הזקוק לנרתיק, גם כאן מספר האפשרויות הוא עצום. יש שלל רב של דוגמאות לנרתיקים לטלית ואפשר לומר כי רובן ככולן טובות וראויות. כמו בכל דבר אותו אנו רוצים לקנות, כמו למשל תפילין מהודר או פשוט, גם כאן מדובר בטעם אישי וכמובן מהו גובה התקציב העומד לרשותכם לשם כך. יש החפצים לבחור נרתיק בעיצוב חדשני ומודרני שגם יעניק מראה מכובד ויוקרתי יותר לטלית וכמובן שישמור עליה מפני נזקים ולכלוך ויש כאלה שיסתפקו בנרתיק ממוצע ששומר על הטלית לא פחות טוב. יש כאלה שרוצים להרגיש שונים משאר הציבור ולפיכך יחפשו נרתיק השונה במראהו והחומר ממנו עשוי, ממה שאנו רגילים בד"כ לראות. ברור שמעורבים כאן מגוון רחב של שיקולים הכוללים שיקולים אישיים ושיקולים תקציביים.

באיזה סוג חומר עבור נרתיק לטלית כדאי לבחור?

יש נרתיקים לטלית העשויים מבד פשוט יחסית, אך חזק דיו בכדי לשמש למטרה זו. ויש גם נרתיקים לטלית העשויים מבד קטיפתי מהודר. שניהם עושים בדיוק את אותה פעולה, רק שאחד נראה מהודר יותר מן האחר. כמו בכל דבר אחר, בו אנו מבקשים להדר ככל האפשר, גם כאן, מבקשים האנשים להדר את הנרתיק. יש חשיבות בהידור, אך כמובן הכל צריך להיות מותאם ליכולת הכלכלית שלכם.

כיצד ומה רוקמים?

ככלל, ניתן לרקום או לתפור על נרתיק מכל סוג של חומר כל דבר וכל שם שתרצו. רוב האנשים בוחרים בדרך כלל לרקום על נרתיקים לטלית העשויים מבד קטיפתי, אולם יש גם כאלה המוכנים ויכולים להוציא סכומי כסף גדולים יותר ולבחור בנרתיק עשוי מעור בהמה טהורה. תיק מעור, יקר משמעותית מכל השאר, אך עם זאת, הוא בעל מראה מהודר ויוקרתי בהרבה. כמובן שנרתיק העשוי מעור מושך את העין יותר וקשה שלא להבחין בו. גם על נרתיקים לטלית מעור ניתן כמובן לרקום כל דבר שתרצו. ישנן חנויות המתמחות בנרתיקים העשויים מעור ושם ניתן למצוא מבחר גדול מאוד של דוגמאות.

בנוגע לשאלה מה רוקמים על הנרתיק – יש כאלה הרוקמים את המילה טלית ויש כאלה הרוקמים את ראשי התיבות של שמם ושם משפחתם, או את שמם הפרטי בלבד. יש כאלה המבקשים להוסיף קישוט רקום לצד השם. כל אחד, לפי דמיונו ורצונו האישי.

גם בנרתיקים לטלית יש אופנה ובשנים האחרונות אנו מבחינים בעיצוטבים הרבה יותר נועזים ומרשימים. כמו כן, ניתן לראות יותר ויותר עיצובים בנרתיקים העשויים מעור. יש כאלה העצבים את הנרתיק עם מספר גוונים ודוגמאות של עור וזה בהחלט הפך להיות פריט המושקעת בו מחשבה עיצובית ככל פריט אופנתי אחר.

חשוב לזכור, כי הנרתיק נחשב כתשמיש מצווה ולכן מומלץ לגנוז אותו במידה ולא רוצים לעשות בו שימוש. אך בשום פנים ואופן לא להשליכו לפח.

כמה עולה נרתיק לטלית העשוי מעור או מבד?

יש פער גדול מאוד במחירים של נרתיקים, בדיוק כפי שנגלה בבואנו לקנות תפילין, או כל דבר אחר. אלה יכולים להתחיל במחיר של כמה עשרות שקלים בודדות עבור נרתיק פשוט ויש גם נרתיקים לטלית, היכולים להגיע למחיר של אלפי שקלים. אלה היקרים, עשויים כמובן מעור בהמה טהורה יוקרתי ובנוסף קישוטים ועיטורים מהודרים. אחת החנויות המוכרות בתחום של עיצוב נרתיקים לטלית מעור נקראת 'מלכות ירושלים' ובה ניתן למצוא שלל רב של נרתיקים לטלית העשויים מעור בעיצובים שונים.

אוחז תפילין
לאחיזה הדוקה ונוחה של רצועת התפילין בכף היד
הנחה ברכישת 2 יח' או יותר
40 ₪ ליח'
49 ₪ ליח' 59 ₪

כולל משלוח חינם עד בית הלקוח