בס"ד

בס"ד

מתנות לבר מצווה – הכירו את אוחז התפילין "אות"

ניווט מהיר

מהם ההבדלים בין סוגים שונים של מתנות לבר מצווה? מהי הדרך הנכונה לבחור את המתנה הנכונה ואיך קובעים עבורה את מסגרת התקציב? אילו מתנות בעיקר, אוהבים ילדים המגיעים לגיל בר מצווה?

מתנות לבר מצווה שלא שוכחים

בר מצווה הוא מעמד מיוחד ומרגש עבור כל בני המשפחה. בד"כ, ראשית חוגגים את הבר מצווה בטקס הנחת תפילין ועלייה לתורה המסורתיים ולאחר מכן בבית הפרטי או באולם אירועים. חלק בלתי נפרד מן האירוע הזה ולא פחות חשוב, הוא המתנות לבר המצווה. יש כמובן הבדל בין מתנות שההורים קונים לילדי הבר מצווה לבין המתנות שניתנות על ידי שאר בני המשפחה וכמובן החברים.

בחירה נכונה של מתנה לבר מצווה היא לעיתים משימה לא כל כך פשוטה והרבה אנשים 'שוברים את הראש' מה לקנות. המגוון הוא עצום והתחרות בין החברות השונות היא גדולה. אך מי שמחפש מתנה מקורית וייחודית, ימצא את הפתרון לכך במוצר אות-אוחז תפילין!

מי נותן כיום מתנות לבר מצווה?

מתנות לבר מצווה ניתנות על ידי אנשים בדרגות קרבה שונות. יש כאלה המעדיפים לתת כסף ובכך להקל על עצמם בבחירת המתנה ויש כאלה המעדיפים לקנות מתנה מקורית וייחודית אשר תלווה את חתן הבר המצווה זמן רב. יש מתנות כמו אוחז התפילין של אות המלוות את חתן הבר מצווה זמן רב לאחר מכן ומזכירות לו בכל יום ממי קיבל את המתנה. בני נוער החוגגים בר מצווה, אינם מצפים לקבל מחבריהם במתנה כסף אלא מתנה אחרת, כגון מוצר כלשהו או שובר/הזמנה.

ציפיות של חתן הבר מצווה מנותני המתנות

ההבדל בין מתנות לבר מצווה יכול לבוא לידי ביטוי בגודל ההשקעה הכספית עבורן, אולם לא תמיד המתנות היקרות יותר הן גם המתנות המוצלחות יותר. חתן הבר מצווה יצפה לקבל מבני המשפחה מהמעגל הקרוב מתנות יקרות יותר בהשוואה לחברים מהכיתה לדוגמא. מאלה הוא לא יצפה לקבל מתנות יקרות, אלא אם כן יעשו כולם יד אחת, יאספו כסף יחדיו ויקנו לו מתנה אחת גדולה.

מתנות שההורים בוחרים לילדים

באופן טבעי והגיוני, ההורים של חתן הבר מצווה, משקיעים את הכי הרבה זמן וכסף בכל מה שנוגע לבחירת המתנה. מטבע הדברים, בין ההורים לילדים יש את הקשר החזק ביותר והוא עשוי לבוא לידי ביטוי במידת ההשקעה במתנה. את ההשקעה במתנה ניתן למדוד בין היתר במובן הכספי, במקוריות, ביצירתיות ועוד. זאת ועוד, ההורים יכולים לבחור לתת מספר מתנות בר מצווה ולא רק אחת!

יש הורים שחוסכים הרבה כסף כדי לתת מתנת בר מצווה אחת יקרה ולעומתם, הורים אחרים מעדיפים כמה מתנות קטנות יותר אך יצירתיות. כמובן שניתן לקנות כמתנה נרתיק לתפילין למשל, אך אחת מן המתנות היצירתיות והמקוריות ביותר שיש היא אוחז התפילין של אות. אוחז התפילין של אות הוא מתנה מיוחדת מאוד אשר תלווה את חתן הבר מצווה בכל פעם שיניח תפילין. אפילו אם יניח תפילין פעם אחת בבית הכנסת ולא יתמיד בכך בהמשך, עדיין יהנה מאוד מן המוצר.

איך בוחרים מתנות לבר מצווה?

השאלה הגדולה היא כיצד בוחרים את המתנה הנכונה לחתן הבר מצווה? מהי המתנה שאותה חתן הבר מצווה ירצה לקבל אך לא יקנה אותה לעצמו? זו שאלה רלוונטית גם להורים שמחפשים מתנה עבור הבן שלהם וגם עבור בני משפחה והחברים.

הדרך לבחור מתנות לבר מצווה היא ראשית לדעת מה האפשרויות שיש לשוק להציע. כמה הן עולות, מה מידת התאמתן לחתן הבר מצווה, האם הן בסל התקציב שלכם?  ואז להשוות בין כל האופציות הרלוונטיות ולקבל החלטה. לא כל המתנות ידועות ומוכרות, כדוגמת האוחז תפילין של אות, שיצא לשוק רק בשנת 2020.

בחירת מתנות לפי תחומי עניין של הילד

תחומי העניין של ילדי בר מצווה הרבה יותר מגוונים מכפי שנהוג לחשוב. מבוגרים רואים את כל נערי הבר מצווה כשווים, בעוד בפועל כל אחד ואחד מהם הוא עולם ומלואו. לכל אחד ואחד מהם, יש תחביבים שונים וסגנון חיים שונה. אבל דבר אחד ברור – כולם מניחים תפילין לפחות פעם אחת – כשהגיעו למצוות.

מה שיפה באוחז התפילין של אות, הוא שהוא מתאים לכל אחד ואחד מהם! זה לא משנה אם הנער דתי, חרדי, מסורתי או חילוני. כולם מניחים תפילין לפחות במעמד הבר מצווה (ורבים מהם גם בהמשך חייהם). האוחז של אות מתאים לכל אחד מהם ואין ספק שהם ישמחו לקבלו. לכן, אין כל משמעות לתחומי העניין של הילד בנוגע לאוחז התפילין של אות. האוחז הוא מתנה מושלמת ולא יקרה שתשמח באופן וודאי כל אחד!

קטגוריות של מתנות

ישנן קטגוריות רבות בתחום המתנות שעשויות להתאים לנערי בר מצווה. אלה נותנים לכם למעשה את האפשרות להתאים במדויק את המתנה לאופיו וסגנונו של הנער.

הקטגוריות כוללות את התחומים הבאים: אומנות ויצירה, עולם הספורט, משק ואימפרוביזציה, ריקוד, טבע וטיולים, משחקי לוח וקופסא, גיימינג ומשחקי מחשב, עולם הסלולאר, ספרות, מחשבים, אוכל ובישול, צילום, אטקרציות ואקסטרים.

מעבר לכל אלה, או יותר נכון בנוסף לכל אלה, ניתן לשלב את האוחז תפילין אות פדן, העומד בפני עצמו כמתנה ויכול להצטרף לכל מתנה אחרת שתבחרו מרשימת הנושאים שתוארה לעיל.

בחירת גאדג’טים כמתנה

גאדג'טים ובני נוער הולכים יחד. בני נוער מאוד אוהבים חידושים והמצאות ודואגים להצטייד בכל גאדג'ט חדש ומגניב שיוצא לשוק. האוחז תפילין של אות, מלבד היותו שימושי מאוד, בהחלט משתייך לקטגוריה של הגאדג'טים. זהו מוצר מגניב, ייחודי בעולם ואין אחד שלא ישמח לקבל אותו. יש בו משהו כיפי שעושה את תהליך הנחת התפילין למהנה יותר וקל יותר. אפילו אם מדובר בבני נוער שלא ימשיכו בחייהם עם הנחת תפילין. כולם ללא יוצא מן הכלל יהיו שמחים לראות את האוחז תפילין של אות על ידם. האוחז תפילין של אות אינו יקר, הוא מהודר מאוד ועשוי ברמת גימור גבוהה מאוד. ומה שמיוחד בו, שהוא אינו מתקלקל ותמיד מזכיר לנער הבר מצווה ממי קיבל אותו. שאר המתנות נשכחות עם הזמן בגלל שהחווייה שלהן הסתיימה. לא כך הדבר עם האוחז תפילין של אות! זהו מוצר עם לייף סטייל גבוה. עשוי מעור בהמה איכותי ושני מגנטים חזקים החבויים בתוכו. כבר ברגע שיעשו בו שימוש פעם אחת, כבר ידלקו עליו ויהיו שמחים. האוחז תפילין של אות הוא מוצר "מגניב" לכל הדעות.

קביעת תקציב לבחירת מתנות

מתנות לבר מצווה קונים פעם בחיים. הרבה פעמים נוטים אנשים לחשוב, שככל שהמתנה תהיה יקרה יותר, כך מקבל המתנה יהיה יותר שמח. ובכן, זה בפירוש לא נכון. יש מתנות יקרות מאוד, אשר משך הזמן אשר ניתן להינות מהן הוא קצר מאוד ונשכח מהר מאוד לאחר מימוש המתנה. לדוגמא – קפיצת צניחה ממטוס. זו בהחלט מתנה לא זולה כלל (אלפי שקלים) והיא נמשכת עד 1 דקה. הריגוש בתוך הדקה הזו הוא אכן גבוה, אך עדיין…זו רק דקה אחת אשר תישכח מהר מאוד לאחר מכן. מנגד, יש מתנות זולות בהרבה כגון האוחז תפילין של אות שעולה פחות מ 100 שקלים בלבד, אבל הוא לעומת זאת, נשאר על רצועת התפילין לכל החיים ואינו מתקלקל! בכל פעם שמקבל המתנה יניח תפילין על ידיו, יהיה האוחז תפילין לנגד עיניו והוא ישמח בו בכל יום מחדש בו יניח תפילין! האוחז תפילין של אות מתאים לכל אחד ולכל כיס והוא נותן תמורה מלאה לכל מה שרציתם להשיג במתנה אותה אתם מחפשים.

מתנה לבר מצווה בבית כנסת

בניגוד לבר מצווה באולם שאליו אפשר להביא פחות או יותר את כל סוגי המתנות, בבית כנסת יש כבר הגבלות אחרות וזה גם לא כל כך מקובל להביא מתנות לבית הכנסת. אלא אם מדובר בכסף, אותו אפשר להביא (לא בשבת). אולם, אין מתאים יותר מאשר להפתיע את חתן הבר מצווה עם האוחז תפילין של אות ביום בו הוא מניח את התפילין. זה לוקח כמה שניות לחבר את האוחז תפילין לרצועת התפילין של יד וברגע שהוא יניח את התפילין, האוחז יחזיק לו היטב את רצועת התפילין על היד והיא לא תשתחרר כפי שקורה ברוב המקרים. האוחז תפילין של אות הוא המתנה המושלמת להביאה ביום בו חתן הבר מצווה מניח תפילין בפעם ראשונה בחייו.

מתנות בר מצווה שמתאימות לשאר הגברים במשפחה

מאחר והאוחז תפילין של אות, אינה מתנה יקרה, אפשר להפתיע את כל שאר הגברים הנוכחים ביום בו חתן הבר מצווה מניח תפילין ולתת במתנה אוחז תפילין לכל אחד ואחד מהם. האוחז תפילין של אות מיועד לכל היהודים בעולם שמניחים תפילין. הרבה אנשים מכל שכבות הגיל משתמשים באוחז תפילין וכולם מרוצים מאוד מן המוצר. הפתיעו את חתן הבר מצווה עם האוחז תפילין כמה דקות לפני שהוא מניח תפילין ובאותה הזדמנות, תנו במתנה גם לאבא, לסבא, לאחים ולכל מי שתבחרו. כולם ישמחו מאוד במוצר.

מתנה שהיא מזכרת לכל החיים

אוחז התפילין של אות הוא מתנה שתשאיר רושם על חתן הבר מצווה והיא תישאר עימו תמיד, לכל חייו. הרי מה בעצם אתם רוצים להשיג כאשר אתם נותנים מתנה, אם לא שיזכרו אתכם? זו מתנה שמשאירה רושם והיא תיתפס אצל חתן הבר מצווה כמתנה שהושקעה בה מחשבה. צרפו ברכה אישית למתנה, כאשר אתם נותנים אותה. נוסח הברכה יישכח עם הזמן, אך המתנה עצמה לא תישכח ובכל פעם שמקבל המתנה יניח תפילין, הוא יזכור מי נתן לו אותה, כך שהברכה תלווה אותו בכל יום מחדש!

 

אוחז תפילין
לאחיזה הדוקה ונוחה של רצועת התפילין בכף היד
הנחה ברכישת 2 יח' או יותר
40 ₪ ליח'
49 ₪ ליח' 59 ₪

כולל משלוח חינם עד בית הלקוח